District Information

District 1 Counties


Aransas Atascosa Bandera
Bee Bexar Blanco
Brewster Brooks Brown
Burnet Cameron Coke
Coleman Comal Concho
Crane Crockett Culberson
Dimmitt Duval Ector
Edwards El Paso Frio
Gillespie Glasscock Goliad
Hidalgo Hudspeth Irion
Jeff Davis Jim Hogg Jim Wells
Karnes Kendall Kenedy
Kerr Kimble Kinney
Kieberg La Salle Live Oak
Llano Loving Mason
Maverick McCulloch McMullen
Medina Menard Midland
Mills Nueces Pecos
Presido Reagan Real
Reeves Rufugio Runnels
San Patricio San Saba Schiecher
Starr Sterling Sutton
Terrell Tom Green Upton
Uvalde Val Verde Ward
Webb Willacy Wilson
Winkler Zapata Zavala

District 2 Counties


Anderson Angelina Archer
Austin Bastrop Baylor
Bell Bosque Bowie
Brazoria Brazos Burleson
Caldwell Calhougn Callahan
Camp Cass Chambers
Cherokee Clay Collin
Colorado Comanche Cooke
Coryell Dallas Delta
Denton DeWitt Eastland
Ellis Erath Falls
Fannin Fayette Foard
Fort Bend Franklin Freestone
Galveston Gonzales Grayson
Gregg Grimes Guadalupe
Hamilton Hardeman Hardin
Harrison Haskell Hays
Henderson Hill Hood
Hopkins Houston Hunt
Jack Jackson Jasper
Jefferson Johnson Jones
Kaufman Knox Lamar
Lampasas Lavaca Lee
Leon Liberty Limestone
Madison Marion Matagorda
McLennan Miliam Montague
Montgomery Morris Nacogdoches
Navarro Newton Orange
Palo Pinto Panola Parker
Polk Rains Red River
Robertson Rockwall Rusk
Sabine San Augustine San Jacinto
Shackelford Shelby Smith
Somervill Stephens Tarrant
Taylor Throckmorton Titus
Travis Trinity Tyler
Upshur Van Zandt Victoria
Walker Waller Washington
Wharton Wichita Wilbarger
Williamson Wise Wood
Young

District 3 Counties


Andrews Armstrong Bailey
Borden Briscoe Carson
Castro Childress Cochran
Collingsworth Cottle Crosby
Dallam Dawson Deaf Smith
Dickens Donley Fisher
Floyd Gaines Garza
Gray Hale Hall
Hansford Hartley Hemphill
Hockley Howard Hutchinson
Kent King Lamb
Lipscomb Lubbock Lynn
Martin Mitchell Moore
Motley Nolan Ochiltree
Oldham Parmer Potter
Randall Roberts Scurry
Sherman Stonewall Swisher
Terry Wheeler Yoakum